W latach 40 niezwykłą popularnością cieszyły się specjalne seriale wprowadzane do kin. Były to praktycznie długie filmy, które dzielono zazwyczaj na 15 części, wyświetlanych przed głównymi propozycjami. Koszt biletu na taki seans był znacznie tańszy od normalnych seansów.
Reżyserie pierwszych filmowych przygód Batmana powierzono Lambertowi Hillyerowi (8 lipiec 1889 - 5 lipiec 1969), który wyreżyserował ponad 160 filmów w okresie od 1917 do 1949 roku. W tym samy okresie napisał 54 scenariuszy. Jego głównymi produkcjami były westerny oraz filmy klasy "B", ale na swoim koncie ma także dwa istotne horrory z roku 1936 Dracula's Daughter i The Invisible Ray. Znajomość wielu gatunków pozwoliło na sprawne połączenie w Batmanie sekwencji akcji z aurą tajemniczości.
Scenarzystami serialu zostali Victor McLeod, Leslie Swabacker i Harry L. Fraser.
Victor McLeod w 1943 wraz z Leslie Swabacker przygotował scenariusz także do innego filmowego serialu opartego na komiksowym pierwowzorze The Phantom. Wspomniany Leslie Swabacker wśród swoje krótkiej pracy przy filmach skupiał się głównie na produkcjach szpiegowsko przygodowych.
Największe doświadczenie z trójki scenarzystów miał Harry L. Fraser, który także z powodzeniem zajmował się reżyserią. Wyreżyserował m.in. w 1934 Randy Rides Alone Johnem Wayne'em, a także wiele filmowych serii z psią gwiazdą Rin Tin Tinem, a po Batmanie w 1944 był także odpwoeidzalny za scenariusz do filmowgo serialu Captain America.
Za produkcję serialu odpowiadał Rudolph C. Flothow (23 listopada 1895 - 21 grudnia 1971) dla którego Batman był pierwszą produkcja przy której pełnił obowiązki producenta. Później wyprodukował m.in. Phantoma w 1943, odpowiedzialny był także za filmowy serial The Monster and the Ape z 1945, w którym wystąpił Robert Lowery, odtwórca roli Batmana w serialu Batman and Robin z 1949.
Lee Zahler, który od lat 20 zajmował się pracą przy muzycznej oprawie filmów, skomponował muzykę do Batmana. Później pracował także przy The Phantom, przy którym wziął udział również odpowiedzialny za zdjęcia w Batmanie James S. Brown Jr.
W przypadku takiej produkcji jak Batman, gdzie nie brakowało sekwencji akcji warto wspomnieć o kaskaderach. W niebezpiecznych scenach dublerem Lewisa Wilsona był m.in. Eddie Parker (12 grudnia 1900 - 20 stycznia 1960). O ile kaskaderzy wcielający się w Batmana wypadli dobrze zwłaszcza w scenach bezpośrednich walk, których w serialu nie brakowało, to już zastępowanie przez starszych mężczyzn młodego Douglasa Crofta powodowało, że na ekranie można było rozpoznać dublera.
Reżyseria: Lambert Hillyer Scenariusz: Victor McLeod, Leslie Swabacker, Harry L. Fraser
Produkcja: Rudolph C. Flothow Muzyka: Lee Zahler
Zdjęcia: James S. Brown Jr. Montaż: Dwight Caldwell, Earl Turner
Asystent reżysera: Gene Anderson Kaskaderzy: George DeNormand, George Magrill, Eddie Parke, George Robotham
Miejsca lokalizacji zdjęć:
Iverson Ranch, Chatsworth, Los Angeles, California, USA
Film wyprodukowany przez:
Columbia Pictures Corporation
Format negatywu: 35 mm Format wywoływania: 35 mm Proporcje obrazu: 1.37 : 1 Proces rejestracji: spherical