Tytuł odcinka: „Princes All”
Pierwsza data emisji: 4 stycznia 2019
Reżyseria: Christopher Berkeley
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena: [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Obsada:

Troy Baker
Steve Blum
Denise Boutte
Crispin Freeman
Bruce Greenwood
Grey Griffin
Stephanie Lemelin
Jason Marsden
Vanessa Marshall
Jesse McCartney
Danica McKellar
Masasa Moyo
Nolan North

Jacqueline Obradors
Khary Payton
Maggie Q
Alyson Stoner
James Arnold Taylor
Alan Tudyk
Mae Whitman


Brion Markov, Simon Ecks
Henchy
Lynn Stewart-Pierce
Will Harper, Gregor Markov
Viktor Markov, Batman
Helga Jace, Plasma/Ana von Furth
Tigress, Computer
Kid Flash
Black Canary, Ilona DeLamb-Markov
Nightwing
Miss Martian
Cat Grant
Superboy, Superman, Frederick DeLamb
Alanna
Aquaman, Black Lightning
Wonder Woman
Oracle
G. Gordon Godfrey
Green Arrow
Wonder Girl

Po tym jak Liga Sprawiedliwości mierzy się z przerażającym incydentem na planecie Rann, Dick Grayson gromadzi elitarną drużynę bohaterów, by zamknąć w Markovii syndykat handlujący meta-ludźmi.


Po prawie 6 latach od premiery finałowego odcinka 2. sezonu doczekaliśmy się nowych odcinków „Young Justice”, co najmniej 26. Serial powrócił na platformie DC Universe i wygląda, że teraz twórcy nie powinni się martwić czy utrzyma się w ramówce. Odczuwalny był brak animowanego serialu z bohaterami DC nieskierowanego do najmłodszych widzów, a „Young Justice” doskonale wypełnia tę pustkę. Wygląda też na to, że twórcy mają mniej ograniczeń niż w tradycyjnej TV, dlatego też w niektórych scenach można dostrzec krew. Jednak czy warto było czekać, czy nowe odcinki będą tak samo wciągać widzów, którzy śledzili losy bohaterów kilka lat temu?

Mimo upływu lat twórcy nie zmienili kreski animacji, tym samym nie odczuwa się, że była tak długa przerwa. Co ważniejsze, to co zawsze stanowiło o sile „Young Justice” pozostało niezmienione. Poszczególni bohaterowie nawet jeśli nie poświęca im się dużo czasu, cały czas pozostają złożonymi postaciami. Oczywiście w trwającym dwadzieścia kilka minut odcinku nie każdy ma okazję zabłysnąć, ale na pewno jest tu miejsce by każdej postaci nadać głębszy sens.

Główna akcja nowego sezonu zaczyna się dwa lata po zakończeniu poprzedniego. Nie mamy więc bezpośredniej kontynuacji i może i lepiej bo dzięki temu nie trzeba szczegółowo pamiętać wcześniejszych wydarzeń. Wprowadzeni zostajemy w nowe realia. Świat się zmienił jak i sami bohaterowie np. Aqualad, który jest teraz Aquamanem. Na początku dochodzi także do prawdziwego trzęsienia ziemi, kiedy część bohaterów stanowiących główny człon Justice League, w tym Batman, postanawia odejść z drużyny. Powodem są ograniczenia z jakimi w ostatnim czasie muszą sobie radzić. Nie wszyscy popierają plan Batmana i chociaż go nie znamy, to można założyć, że Nietoperz doskonale wie co robi.

Początek 3. sezonu wprowadza nowy problem związany z handlem meta-ludzi, który nie ogranicza się tylko do Ziemi. Proces ten powiązany zostaje z Markovią i tym samym poznajemy Briona Markova, który w komiksach znany jest jako superbohater Geo-Force.

W całej historii znalazło się miejsce na polityczne rozgrywki, ale nie brak też akcji o którą dba Nightwing. Dick Grayson działa na własną rękę ale przy większej sprawie potrzebuje wsparcia. Pomogą mu Superboy i mający problemy Black Lighting.

W „Princes All” sporo się dzieje, ale tak naprawdę to dopiero przedsmak, bo historia ledwie się rozpoczęła i niewątpliwie warto było czekać. Wiele starych spraw wymaga wyjaśnienia, ale nowe kwestie się nie mniej interesujące. Bohaterowie wracają do akcji ale muszą też zmierzyć się z własnymi problemami.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Scena otwierająca powtarza część konkluzji z „Endgame”.
  • Wonder Woman sugeruje, że reputacja Ligi Sprawiedliwości nie wróciła do końca po ich procesie w Rimbor, ważnym punkcie fabuły w drugim sezonie, który rozpoczął się w „Alienated” i zakończył się w „Endgame”.
  • Podobnie jak w drugim sezonie, nie ma sekwencji otwierającej.
  • Podczas napisów końcowych Brucely śpi pod kuchennym stołem Artemis, trzymając pluszowego Kid Flasha.
  • Kwestia Supermana „I don’t hear a heartbeat” jest podobna do kwestii wypowiedzianej przez Superboya w „Depths”.
  • W domu Superboya i Megan na ścianie jest zdjęcia Mount Justice i okolic. Mount Justice służył jako ich pierwszy ziemski dom w sezonie pierwszym i drugim, dopóki nie został zniszczony w odcinku „Darkest”.
  • Diament na pierścionku zaręczynowym Superboya ma kształt tarczy-S.
  • James Arnold Taylor przejął po Timie Curry’m rolę G. Gordona Godfreya. Curry doznał poważnego udaru w lipcu 2012 roku i od tego czasu jest przykuty do wózka inwalidzkiego.
  • Jaculi unika miecza Fredericka DeLamba w ten sam sposób, w jaki Impulse uniknął kija Robina w „Bloodlines”.
  • W odróżnieniu od poprzednich sezonów znaczniki czasu wyświetlają jednocyfrowe dni w formacie dwucyfrowym.
  • Jak we wcześniejszych odcinkach nie brakuje odniesień do liczby 16:
    • Jest sześć znaczników czasu wyświetlających 16 minut.
    • Brion jest 16 minut młodszy od swojego brata bliźniaka, Gregora.

Cytaty:

Aquaman: And we are an important symbol for truth and justice worldwide.
Green Arrow: Kaldur, symbols are great, but–
Batman: But all that matters it the mission. And if the UN’s roadblock to that mission, then we remove it, by removing the League.

Dick Grayson: Hey, Roy. I mean, Will. Will. Sorry. Still not used to it.
Will Harper: Well, Richard. I mean, Dick, who are you here to recruit this time?





na platformie Max i w HBO
 


na Max

Kalendarium

Sonda

Najlepszy rocznik TM-Semic?

Zobacz wyniki