Czy Batman został zmuszony do zakończenia współpracy z Conradem Hiltonem?
Nie

W latach 60-tych wraz z premierą serialu z Adamem Westem w USA zapanowała „Bat-Mania”. Jednym ze stałych elementów telewizyjnej produkcji były gościnne występy gwiazd, nie tylko w rolach złoczyńców, ale także w epizodach podczas tzw. scen „Batclimb”.

Popularność serialu doprowadziła do wznowienia pasków komiksowych z Batmanem (wydawanego wcześniej przez kilka lat w latach 40.), w których kontynuowano pomysł z gościnnym występem słynnych osób, począwszy od Conrada Hiltona.

Conrad Hilton był nie tylko odnoszącym sukcesem biznesmenem, który zbudował sieć Hotelów Hilton, ale także celebrytą. Dwukrotnie gościł na okładce magazynu „Time”, a jego drugą żoną była Zsa Zsa Gabor.

Na początku stycznia 1967 roku Batman i Robin spotykają tajemniczego mężczyznę…

Jest to oczywiście Conrad Hilton, który prezentuje bohaterom nowy zaprojektowany przez siebie Batman Hotel. Jedną z nowości wprowadzonych przez niego był personel kobiecy w strojach Robina.

W całą intrygę zamieszana była Poison Ivy, która wykorzystywała przebrania Robina by okradać gości hotelowych.

Według artykułu z kwietnia 1967, inne firmy hotelarskie narzekały na pojawienie się Hiltona w paskach komiksowych, co miało wymusić jego usunięcie.

Zapewne były osoby, które narzekały, ale wątpliwe jest by miało to jakiś wpływ na twórców komiksów. Historia z udziałem Hiltona rozpoczęła się w styczniu 1967 roku i ten pojawiał się w paskach komiksowych aż do 17 marca, kiedy historia z Poison Ivy dobiegła końca.

Według artykułu prasowanego, Hilton miał być od razu usunięty, ale pozostał w historii przez dwa i pół miesiąca! W paskach nie dostrzega się żadnych oznak wymuszonych zmian i naprawdę po prostu nie pasuje do całej koncepcji pasków komiksów, gdzie całość jest zaplanowana z dużym wyprzedzeniem. Wygląda, że była to po prostu kwestia uzyskania rozgłosu z małej kontrowersji wokół udziału postaci Hiltona i nie wydaje się, aby usunięto go z paska.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:



na platformie Max i w HBO
 


na Max

Kalendarium
Sonda

Najlepszy rocznik TM-Semic?

  • 1991 (29%, Głosów: 12)
  • 1998 (22%, Głosów: 9)
  • 1992 (12%, Głosów: 5)
  • 1994 (12%, Głosów: 5)
  • 1993 (10%, Głosów: 4)
  • 1995 (10%, Głosów: 4)
  • 1996 (2%, Głosów: 1)
  • 1997 (2%, Głosów: 1)

Głosujących: 41