Dzisiaj do sprzedaży trafiły kolejne komiksy od wydawnictwa Egmont związane z Batmanem, w tym: „Injustice. Bogowie pośród nas. Rok trzeci. Tom 3” (300 stron, 129,99 zł), „Harley Quinn. Piękna katastrofa” (200 stron, 39,99 zł), „DC Comics: Pokolenia” (180 stron, 89,99 zł) i „Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie” (192 strony, 39,99 zł).

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok trzeci. Tom 3

Tylko jedna siła na świecie może zaszkodzić Supermanowi władającemu pierścieniem Korpusu Sinestro – magia. John Constantine, który z własnych powodów pragnie zemścić się na Kryptonijczyku, staje po stronie Batmana i zwraca się o pomoc do największych magów. Człowiek ze Stali nie powinien mieć szans w starciu z całą armią potężnych istot władających magią. Okazuje się jednak, że jakaś tajemnicza siła chroni jego oraz członków Ligi Sprawiedliwości. Siła, która chce bronić porządku, w którym Superman sprawuje władzę absolutną. I na tyle niebezpieczna, że jest w stanie zabić najpotężniejsze istoty w świecie DC. Teraz wojna toczy się nie tylko o Ziemię, ale o samą naturę rzeczywistości! 

„Injustice: Bogowie Pośród Nas – Rok Trzeci” opowiada historię o świecie, który oszalał, oraz o mężczyznach i kobietach obdarzonych boskimi mocami, którzy starają się skierować go na właściwe tory. 

Scenariusz do albumu napisali Tom Taylor („Suicide Squad: Zła krew”, „DCeased”) oraz Brian Buccellato („Flash”), a zilustrowali go Bruno Redondo („Human Target”) oraz Mike S. Miller („Batman: Arkham Unhinged”)! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako „Injustice: Gods Among Us Year Three” #1–24, a później drukowanej jako „Injustice: Gods Among Us Year Three” #1–12 i „Injustice: Gods Among Us Year Three Annual” #1. 

Seria/cykl: INJUSTICE
Scenarzysta: Tom Taylor, Brian Buccellato, Ray Fawkes
Ilustrator: Bruno Redondo, Mike S. Miller, Xermanico
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 10.08.2022
Liczba stron: 300
Wymiary: 17.0×26.0cm
Cena: 129,99 zł

Harley Quinn. Piękna katastrofa

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. 

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano Wygadana, zbuntowana i ekscentryczna piętnastoletnia Harleen Quinzel zostaje wysłana do Gotham z pięcioma dolarami w kieszeni. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa, lecz los w końcu się do niej uśmiecha, gdy Mama, najbardziej znana drag queen w Gotham, przygarnia ją pod swoje skrzydła. Z początku wydaje się, że Harleen wreszcie znalazła swoje miejsce na ziemi – miejsce, gdzie poznała swoją nową przyjaciółkę Ivy i gdzie naprawdę może być sobą. Ale wszystko się zmienia, gdy kabaret Mamy pada ofiarą nowej fali gentryfikacji, która powoli zalewa całą okolicę. 

I teraz Harleen jest wściekła. A przekuwając swoją złość w czyn, musi dokonać wyboru: czy dołączyć do Ivy, która z całych sił stara się poprawić warunki życia w sąsiedztwie, czy do Jokera, który planuje zniszczyć Gotham, zaczynając od potężnych korporacji. 

Laureatka Nagrody Eisnera Mariko Tamaki („Pewnego lata”) oraz nominowany do Nagrody Eisnera rysownik Steve Pugh („The Flintstones”) prezentują opowieść o dorastaniu, dokonywaniu wyborów i ponoszeniu ich konsekwencji. A także o dziwnej nastolatce z Gotham, która próbuje zrozumieć świat i odnaleźć swoją tożsamość. 

Seria/cykl: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Scenarzysta: Mariko Tamaki
Ilustrator: Steve Pugh
Tłumacz: Alicja Laskowska
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 10.08.2022
Liczba stron: 200
Wymiary: 15.0×23.0cm
Cena: 39,99 zł

DC Comics: Pokolenia

Struktura czasu się zapada, a istnienie całego uniwersum DC jest zagrożone. Zarówno jego teraźniejszość, jak i przeszłość. Przerażający Dominus chce zniszczyć podwaliny uniwersum DC i wszystkie zawarte w nim historie. Tylko superbohaterowie ze wszystkich pokoleń mogą stawić mu czoła. Poznajcie jedną z najbardziej niezwykłych grup bohaterów, jaką kiedykolwiek zebrano. W jej skład wchodzą: Batman, Kamandi, Starfire, Sinestro, Booster Gold, Doktor Light oraz Steel.

Za scenariusz odpowiadają znani i cenieni twórcy: Dan Jurgens, Andy Schmidt oraz Robert Venditti, a rysunki powstały dzięki całej rzeszy znakomitych artystów jak: Ivan Reis, Bryan Hitch, Yanick Paquette, Kevin Nowlan, John Romita Jr., Doug Braithwaite, Emanuela Lupacchino, Rags Morales, Colleen Doran, Bernard Chang czy Paul Pelletier.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1027 (prolog „Generations Fractured”) oraz „Generations Shattered” #1 i „Generations Forged” #1.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Dan Jurgens, Robert Venditti, Andy Schmidt
Ilustrator: Ivan Reis, Brian Hitch, Yanick Paquette
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 10.08.2022
Liczba stron: 180
Wymiary: 17.0×26.0cm
Cena: 89,99 zł

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

Cyrk Haly’ego utracił swój dawny urok, ale wciąż oferuje główną atrakcję: zapierające dech w piersiach pokazy Latających Graysonów, rodziny akrobatów, do której należy nastoletni Dick Grayson. Problem polega na tym, że Dick wolałby nie spędzać wakacji, powtarzając mało oryginalne układy dla coraz to skromniejszej publiczności. Nad Halym wisi groźba utraty ostatnich klientów – niedaleko cyrku otwiera się Zaginione Wesołe Miasteczko. Dick ulega niesamowitemu urokowi miejsca, którym rządzą pradawne moce. Gdy młody Grayson poznaje tajemniczą Lucianę i jej wędrowną rodzinę, jest nią zbyt oczarowany, by dostrzec czyhające niebezpieczeństwo. Oszołomiony niezwykłymi fajerwerkami wesołego miasteczka Dick musi wybrać pomiędzy tym, kim jest, a tym, kim chce być – pomiędzy lojalnością względem własnej rodziny a świetlaną przyszłością u boku nowych przyjaciół i wielkiej miłości.

Scenarzysta Michael Moreci oraz rysowniczka Sas Milledge sprawiają, że czytelnicy wraz z bohaterami balansują na cienkiej cyrkowej linie.

W tej powieści graficznej autorzy redefiniują postać Dicka Graysona z myślą o nowym pokoleniu miłośników komiksów.”

Seria/cykl: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Scenarzysta: Michael Moreci
Ilustrator: Sas Milledge
Tłumacz: Alicja Laskowska
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 10.08.2022
Liczba stron: 192
Wymiary: 15.0×23.0cm
Cena: 39,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

„Najjaśniejszy dzień” ma premierę 24 sierpnia, nie dzisiaj. Zarówno w powyższym newsie, jak i w dziale polskich komiksów z 2022 wkradł się błąd.



na platformie Max i w HBO
 


na Max

Kalendarium
Sonda

Najlepszy komiks z Batmanem wydany przez Egmont w 2024 roku?

Zobacz wyniki