Czy Fleischer Studios po swojej legendarnej serii animowanej z Supermanem prawie stworzyło serię z Batmanem?
Najwyraźniej tak

W 1941 roku studio animacji znane jako Fleischer Studios (należące do braci Maxa i Dave’a Fleischerów) aby utrzymać firmę na powierzchni, zawarło umowę z National Comics na wydanie serii animowanych filmów krótkometrażowych z udziałem Supermana.

Od samego początku filmy odniosły wielki sukces. Jednak Fleischerowi wydawali pieniądze dookoła, i nawet udana seria filmów z Supermanem nie wystarczyła, by utrzymać działalność na rynku, więc w 1942 roku bracia sprzedali firmę Paramount Studios, która kontynuowała krótkometrażówki z Supermanem.

Zanim zaprzestali działalności, Fleischerowie byli na wczesnych etapach podpisywania umowy z National Comics, aby następcą ich serii z Supermanem był Batman!

W swoich wspomnieniach, „The Boy Who Loved Batman”, Michael Uslan napisał o dokumentach, które znalazł w biurach National Comics (do tego czasu, już DC ) kiedy pracował w firmie w latach siedemdziesiątych.

Jednym z tych dokumentów (których reprodukcję Uslan zamieścił w książce) jest list od Fleischerów do National dotyczący proponowanych budżetów serii z Batmanem.

Fascynujące (i jednocześnie mylące) jest to, jak Fleischer nawiązuje do proponowanej serii filmów krótkometrażowych z Batmanem jako „aktorskie” czarno-białe filmy, a nie kreskówki. Fleischer Studios tworzyło tylko filmy animowane (choć pracowali nad niektórymi materiałami z aktorami przy swoich animowanych pracach), więc możliwe jest, że Fleischer używa jakiegoś terminu sztuki. Lub, oczywiście, sugeruje, że krótkometrażówki powinny być nakręcone z udziałem aktorów, a nie animowane.

Bez względu na to, jakie były plany, zostały one oczywiście porzucone, gdy Fleischerowie sprzedali firmę.

Co ciekawe, wiele dziesięcioleci później, Uslan napisał historię w „Batman: Black and White #2” z rysownikiem Dave’em Bullockiem pokazującym, jak wyglądałby film z Batmanem w tym okresie.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:



na platformie Max i w HBO
 


na Max

Kalendarium
Sonda

Najlepszy rocznik TM-Semic?

Zobacz wyniki