Od pewnego czasu głośno było o problemie związanym z Timem Drakiem i jego roli Robina w odświeżonym uniwersum DC Comics. Mimo że wszędzie wspominano o jego roli Robina, między innymi scenarzysta serii „Teen Titans” ogłosił, że Drake nigdy Robinem nie był, poprawiając się później, iż od początku był nazywany Red Robinem.
W tym miesiącu ukazało się pierwsze wydanie zbiorcze zeszytów z serii „Teen Titans”, gdzie czytelnicy odkryli zmiany w scenariuszu. Kwestia „My name is Tim Drake. I used to be well-known as Robin, the Boy Wonder” („Jestem Tim Drake. Byłem dobrze znany jako Robin, Cudowny Chłopiec”) została poprawiona na „My name is Tim Drake. Also known as Red Robin. I used to be Batman’s Boy Wonder” („Jestem Tim Drake. Znany także jako Red Robin. Kiedyś byłem Cudownym Chłopcem Batmana”). Usunięto także dialogi sugerujące istnienie poprzednich składów drużyny młodych.
Źródło: Bleeding Cool
„Kiedyś byłem Cudownym Chłopcem Batmana”… hahahahahahahaha wtf słabo to brzmi po angielsku lol, ale po polsku to już perła
Też miałem pewne wątpliwości przy tłumaczeniu na polski…
To nadal nic nie naprawia tak naprawdę, bo nie naprawia poprzednich odniesień w innych komiksach, a głównie – Batman #1, gdzie Tim ewidentnie jest nazwany byłym „Robinem” oraz w Teen Titans, gdzie są jego zdjęcia w kostiumie Robina. Co się stało to się nie odstanie, popełnili gafę i tyle
Dziwne
Wielka mi gafa – to jest wielkie uniwersum, dziesiątki równoległych serii. Sienkiewicz pisząc Trylogię wielokrotnie popełniał błędy, chociażby przy postaci Jana Onufrego Zagłoby (Zagłoba został szlachcicem dwojga imion, ponieważ Sienkiewicz przedstawiał go w powieści dwa razy, za drugim razem innym imieniem, bo nie pamiętał, że jedno już mu nadał). Podobnie z „Lalką” i wieloma klasycznymi powieściami. XIX-wieczna powieść jest bogatsza w treść niż komiks, ale już prowadzenie całego uniwersum i równoległych historii w różnych seriach wydawniczych, może wprawić w konfuzję.