Chociaż serial Batman powstał w latach 60, to nie przeszkodziło to twórcom w ukazaniu różnorodnych i wymyślnych gadgetów, z których korzysta Batman.
Na wstępnie wypada wymienić charakterystyczne czerwone bat-telefony, które zapewniają bezpośredni kontakt komisarzowi Gordonowi z Batmanen. Tego typu aparaty znajdują się w biurze komisarza, w gabinecie Wayne'a w jego rezydencji, w jaskini oraz w Batmobilu. Jednak gdyby z jakiś powodów przez telefon nie można było się połączyć, to zawsze dostępny jest także batsygnał.
Druga charakterystyczna rzecz serialu to popiersie Szekspira, które kryje w sobie przycisk przesuwający regał z książkami, za którym kryją się Bat-poles prowadzące do jaskini. Oba słupki są przyporządkowane odpowiedniemu bohaterowi. Nie służą one tylko do szybkiego dostaniu się do jaskini, bo także dzięki specjalnemu mechanizmowi, podczas zjazdu, bohaterowie zostają przebrani w swoje kostiumy.
Wyposażenie jaskini jest nad wyraz imponujące i wśród różnego rodzaju komputerów i urządzeń, oczywiście w odpowiednim campowym stylu, znalazły się takie urządzenia jak:
W serialu z lat 60 kostium Batmana, którego grał Adam West, wykonany był z niebiesko-fioletowego i szarego materiału, peleryna była dość krótka, tak samo jak ledwo zauważalne uszy nietoperze. Na kapturze namalowane zostały jasnoniebieskie brwi. Zgodnie z campowym stylem serialu gadżety z pasa bohatera, często wykorzystywana do różnego rodzaju gagów. Jednym z najdziwniejszych tego typu rzeczy był termos do przechowywania zupy z makaronem w postaci alfabetu. W innym odcinku zaś Bruce Wayne rozpuścił w wodzie dwie kapsułki z których powstały kompletne stroje Batmana i Robina, wraz z pasami z narzędziami. W odcinku w którym gościnnie wystąpił Britt Reid jako Green Hornet określił on kostium Batmana mianem "głupkowantej fioletowej peleryny".
Gadżety, z których korzysta Batman (w oparciu o pierwszy sezon serialu):
- pas z narzędziami gdzie znajduje się większość gadżetów, z których korzysta Batman. Również błyszcząca klamra paska jest pomocna.
Anti-Crime Recorder
Anti-Freeze capsule
Anti-Mesmerizing Bat-Reflector
Bat-Claws
Bat-Communicator
Bat-Communicator
Bat-Cuffs
Bat-Cuffs
Bat-Earplugs
Bat-Gauge
Bat-Hook
Bat-Hook
Bat-Homing Transmitter
Bat-Knife
Bat-Laser
Bat-Laser
Bat-Poker
Bat-Shield
Bat-Sleep/Bat-Wake
Batarang
Batarang z Batrope
Batarang
Batkey
Batmegafon
Batnoculars
Batzooka
Batzooka
Bomb Detector
Bullet Proof Soles
Utility belt
Electric Eye Looping Unit
Homing Transmitter
Maski przeciwgazowe
Micro TV Camera
Radioactive Mist
Radioactive Mist
Super-Powered Bat-Magnet
Universal Antidote Pills
Communicator
Bat-pellet
Truth Control Bat-tester
Batmobil zbudowany na potrzeby serialu, został oparty na prezentowanym na wystawach samochodów Lincolnie Futurze zaprojektowanym przez Williama M. Schmidta i jego zespół dla Lincoln Styling Departmen. Linia samochodu została zainspirowana rekinem ostronosym i diabłem morskim. W 1954 prototyp Futury został zbudowany ręcznie w Ghia Body Works w Turynie we Włoszech. Koszt pojazdu wyniósł 250 tys. dolarów. Pomalowany perłową farbą Frost-Blue samochód został zaprezentowany na Chicago Auto Show 8 stycznia 1955 roku. W 1959 w kolorze czerwonym pojazd pojawił się w filmie It Started with a Kiss, z Debbie Reynolds i Glennem Fordem w rolach głównych.
Pod koniec 1965 roku 20th Century Fox Television i William Dozier's Greenway Production zatrudnili uznanego twórcę samochodów na zamówienie Deana Jeffriesa do zaprojektowania i zbudowania "Batmobila" do nowego serialu telewizyjnego. Dean zaczął przerabiać Cadillaca z 1959 roku, ale gdy studio chciało mieć gotowy serial na styczeń 1966 roku, a więc wcześniej rozpocząć zdjęcia, nie mógł on w takim czasie dostarczyć pojazdu. Jeffriesowi wypłacono wynagrodzenie, a zadanie stworzenia pojazdu Batmana trafiło do George'a Barrisa. Posiadał on już Futurę, która była zaparkowana przed jego sklepem w Hollywood od kilku lat, (w grudnia 1965 Ford sprzedał Futurę Barrisowi, mimo ogromnych kosztów, odpowiadających kwocie 2 milionów dolarów w 2009 roku, za nominalna kwotę 1 dolara.). W przeciągu tylko trzech tygodni przygotował Batmobil, (chociaż w ostatnich wywiadach George twierdził, w odróżnieniu od wcześniejszych swoich wypowiedzi, że zajęło to półtora miesiąca). Od początku zdecydował, że zamiast od podstaw budować nowy pojazd, o wiele łatwiej będzie przekształcić nietypową Futurę w słynny pojazd bohaterów Gotham City. Za prace projektowe odpowiadał Herb Grasse współpracownik Barrisa.
Do wprowadzenia zmian w karoserii, tak by pojazd stał się Batmobilem, Barris zatrudnił Billa Cushenberry'ego. Całość prac zajęła trzy tygodnie i kosztowała 30 tys. dolarów. Barris zatrzymał prawa do pojazdu i wydzierżawił go 20th Century Fox i Greenway Productions na użytek serialu. Szacowana wartości Batmobila Barrisa w 1966 wynosiła 125 tys. dolarów, ale obecnie jest on warty przynajmniej 2 miliony dolarów.
Kiedy rozpoczęto pracę nad serialem pojawiło się kilka problemów ze względu na wiek samochodu. Często się przegrzewał, akumulator padał, a drogie opony Mickeya Thompsona ciągle się przebijały. W połowie sezonu silnik i przekładnia zostały zastąpione częściami z Forda Galaxie. Największym wpływem wizualnym na samochód, było dodanie tylnich rakietowych ogni, które symbolizowały szybki start samochodu.
Specyfikacja techniczna:
Masa własna: 5500 funtów (2 494,75804 kg)
Rozstaw osi: 129 cali (3,2766 metra)
Długość: 230 cali (5,84200 metra)
Szerokość: 90 cali (2,28600 metra)
Wysokość: 48 cali (1,2192 metra)
Płetwy: 84 cale (2,1336 metra)
Silnik: 390 cali sześciennych czyli 6390 cm3 (6,39095496 litra), V-8 (tzw. "turbina atomowa")
Przy tak wyposażonej jaskini i różnych sprzętach bohatera nie gorzej prezentował się sam pojazd Batmana. Batmobil posiadał wiele różnorodnych gadżetów, typu lasery, rakiety, komputer i oczywiście czerwony telefon. Jednym z jego popisowych numerów był szybki obrót o 180 stopni tzw. "bat-turn". Podczas całego serialu Batmobil podlegał różnego rodzaju modyfikacjom, zmieniały się tablice rejestracyjne, a także pojawiały się nowe gadżety.
Wyposażenie Batmobila (w oparciu o pierwszy sezon serialu):
- umiejscowiony za wskaźnikiem paliwa, pozwala nawet na widok z poza pojazdu.
Ultrasonic Batray - urządzenie dźwiękowe o sile 12.000 decybeli. Idealne do wypłoszenia zbirów.
Anti-Theft Device
Anti-Theft Device
Anti-Theft Device
Automatic Tire Repair Device
Automatic Tire Repair Device
Bat-Beam
Bat-Beam
Bat-O-Meter
Bat-Ray Projector
Bat-Ray Projector
Bat-Scope
Bat-Scope
Batostat Anti-Fire Activator
Emergency Bat-Turn Lever
Emergency Bat-Turn Lever
Bat-O-Meter
Batphone
Detect-a-Scope
Homing Receiver Scope
Inflated Duplicate Batmobile
Mobile Crime Computer
Safety Batbelt
Tiny TV Transmitter
High-Energy Radar
Batcycle po raz pierwszy pojawił się w pierwszym sezonie serialu w odcinku Not Yet, He Ain't. Konstrukcja została oparta na Harleyu Davidsonie z boczny wózkiem z 1965 roku. Bardziej okazała wersja pojazdu pojawiła się w Batman: The Movie, a następnie także w kolejnych odcinkach serialu.
Nowy motocykl został wyprodukowany przez Kustomotive, autorem pomysłu był Dan Dempski, za projekt odpowiadał Tom Daniel, a całość została zbudowana przez Dana i Korky'ego Korkesów, którzy wykorzystali Yamahę Catalinę 250. Pojazd został wydzierżawiony 20th Century Fox począwszy od dnia 18 kwietnia 1966 za 50 dolarów tygodniowa. Hubie Kerns i Victor Paul wykonali większość scen kaskaderskich. Studio łącznie zapłaciło Kustomotive 2.500 dolarów. Po zakończeniu serialu Kustomotive wykorzystywała Batcycle w pokazach samochodowych, płacąc należności licencyjne Greenway Production, 20th Century Fox i National Periodical Publications. Kustomotive zbudowało także cztery repliki Batcycle'a na potrzeby wycieczek.
Prototyp Batcycla zawiera urządzenia do zdalnego sterowania Batmobila takie jak:
Mobile Batcycle Bat-Scanner - pozwala namierzyć Batmobil.